
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 100 MHz |
| Type | Clock Generators |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Output Type | HCSL |
| Max Supply Voltage | 3.63 V |
| Min Supply Voltage | 2.97 V |
| Operating Supply Current | 17 mA |
| Max Frequency | 100 MHz |
| Input | Clock |
| Number of Outputs | 2 |
| Max Duty Cycle | 55 % |
| PLL | Yes |
| Ratio - Input:Output | 1:2 |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
Stock: 149
Distributors
pcbx
Unit Price$3.36671
Ext.Price$3.36671
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.36671 | $3.36671 |
| 10 | $2.39723 | $23.97230 |
| 25 | $2.31950 | $57.98750 |
| 50 | $2.24429 | $112.21450 |
| 100 | $2.17152 | $217.15200 |
